“Zastupnici u Skupštini TK da povuku odluku o svojim platama”

Uputili su saopštenje za javnost koje prenosimo u cjelosti:
” U situaciji kada GDP države raste tri – četiri posto, oni donose odluku da svoja primanja povećaju 100 posto. Gdje je tu logika ?
Gdje je osjećaj za više pravde u društvu i državi? Nema je, ima samo pohlepa, sirovost i surovost vladajućih stranaka u TK – SDA i DF – i njihovih kantonalnih vođa (čast izuzecima poput dr Zlatana Begića i još nekih). Stranački i institucionalno u ovom slučaju najsiroviji i najsuroviji su premijer Irfan Halilagić (SDA), predsjednik Skupštine Žarko Vujović (DF) i ministar finansija Suad Mustajbašić, koji je „našao“ rupu u budžetu da se vlastodršcima u TK enormno, nepravedno i ekonomski neopravdano povećaju primanja.
Ovom odlukom Skupština TK neopravdano povećava primanja kantonalnih vlastodržaca, a enormna primanja osiguravaju inflacijom, porezima, parafiskalnim prihodima i slično. Njihova logika je izgleda neka po svaku cijenu u obilju žive vlastodršci, a neka penzioneri, radnici i ostale ugrožene kategorije žive „bez gaća“.
Zahtijevamo da vlastodržački vrh Tuzlanskog kantona u roku od sedam dana poništi ovu sramnu odluku i uskladi je sa povećanjem GDP-a BiH, kao što projiciraju i povećanje penzija/mirovina. Ukoliko to ne učine pozivamo sve penzionere, gradjane i socijalno ugrožene kategorije da za deset dana masovno izadjemo na proteste i tražimo ostavke Halilagića, Vujovića i Mustajbašića, te njihovih stranačkih čelnika”, navodi se u saopštenju Nove penzionerske/umirovljeničke stranke.