Barca ponizila Kraljeve u sred Madrida

El Clasico odigran na Santiago Bernabeu pripao je Barceloni koja je sa 0:4 deklasirala Real Madrid.
26.10.2024 u 23:01
IMG 9589

Barca je povela u 54. minuti. Casado je fantastično uposlio Lewandowskog, koji je izbjegao ofsajd zamku i pogodio mrežu Lunina. Samo dvije minute kasnije Balde precizno ubacuje, a Lewaneočekivanog sa 11 metara glavom pogađa za 2:0.

Uzvraća Mbappe, ali brani Pena. U 63. minuti je ušao Luka Modrić umjesto Tchouamenija. Minut kasnije zicer za Mbappea, no Pena spašava. Nedugo nakon toga Mbappe posprema loptu u mrežu, ali bilo je jasno da se nalazio u nedozvoljenoj poziciji. Mogao je Real doživjeti pravu katastrofu i pravo je čudo da nije.

U 67. minuti Raphinha je namjestio zicer za Lewandowskog, koji pogađa stativu, a nedugo nakon toga se opet našao u gol šansi, no sada je pucao pokraj gola. Dobru priliku je imao Real u 70. minuti. Modrić je majstorski ubacio u peterac iz slobodnjaka, Bellingham stiže do lopte, ali nije bio dobro pripremljen i ona odlazi pored gola. Novi udarac Mbappea, no Francuz je opet gađao samo u Penu.

Real se potpuno otvorio 15-ak minuta prije kraja, dok je Barcelona opasno prijetila iz kontranapada. Tako je u 77. minuti Lamine Yamal iskosa s desne strane zakucao loptu pod prečku i dotukao Real koji je večeras bio nemoćan. Raphinha je upisao asistenciju.

Sve je na kraju za goste uljepšao Raphinha koji je majstorski lobovao Lunina i nanio Madriđanima jedan do najtežih poraza, pa je pitanje moće li sve ovo preživjeti Carlo Ancelotti...

Barca je nakon večerašnje pobjede povećala prednost nad Realom na šest bodova i sada u dobrom rasploženju čeka domaći duel s Espanyolom, dok Kraljevi gostuju na Mestalli naredne subote.